SKONCENTROWANA WODA Z MORZA MARTWEGO 1 litr

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Meractiv
  • Dostępność: Jest
    Czas realizacji: do 7 dni roboczych
  • szt.
  • Cena brutto: 40,00 zł 32,52 zł

minerały z Morza Martwego, woda z Morza Martwego, Morze Martwe, kosmetyki z Morza Martwego

ORYGINALNA WODA Z JORDAŃSKIEJ CZĘŚCI MORZA MARTWEGO 

 

 

 

REKOMENDACJA DLA TEGO PRODUKTU: łuszczyca (kąpiele, nacieranie, kompresy), atopowe zapalenie skóry (kąpiele, nacieranie, kompresy), bóle mięśni (kąpiele, gorące kompresy), grzybice (kąpiele, nacieranie, kompresy), walka z łupieżem i przetłuszczającymi się włosami (wzbogacenie skoncentrowaną wodą szamponów i balsamów do włosów), przeciwdziałanie i likwidacja bólów kręgosłupa (nacierania, masaż solanką), przeciwdziałanie i likwidacja bólów reumatycznych (gorące kąpiele częściowe np. dłoni, nadgarstków itp. w solance + gorące kompresy solankowe), likwidacja obrzęków i uśmierzanie bólu pourazowego,rehabilitacja pourazowa (zimne kompresy solankowe), pielęgnacja cery z problemami, w tym walka z uporczywym trądzikiem i wypryskami (przecieranie solanką i/lub roztworem), zabiegi antycellulitowe (nacieranie i masaż solanką), pielęgnacja skóry przetłuszczającej się (przecieranie solanką lub roztworem, wmasowywanie koncentratu w skórę w czasie masażu), pielęgnacja skóry stóp (kąpiel stóp, nacieranie solanką), likwidacja problemu pocenia się stóp i przykrego zapachu stóp (nacieranie solanką), likwidacja problemu pękających pięt (gorące kąpiele stóp w solance).

SPECJALNA REKOMENDACJA: skoncentrowana woda z Morza Martwego idealnie nadaje się do wzbogacania kosmetyków, takich jak np. kremy do twarzy, kremy do rąk, balsamy do ciała, szampony, płyny do kąpieli, ale także do wzbogacania płynów do mycia naczyń celem zapewnienia właściwej pielęgnacji skóry rąk. Woda z Morza Martwego Meractiv pozwala na skomponowanie własnych kosmetyków z Morza Martwego w oparciu o ulubione kosmetyki, stosowane od lat, bez konieczności ich zamiany na drogie serie kosmetyków z Morza Martwego.


OPIS SKONCENTROWANEJ WODY Z MORZA MARTWEGO:

Skoncentrowana woda z Morza Martwego Meractiv to idealna, stworzona w pełni przez naturę, kompozycja minerałów i pierwiastków śladowych, która - jak odkryto już kilka tysięcy lat temu –posiada wspaniały, dobroczynny wpływ na skórę człowieka. Skoncentrowana woda z Morza Martwego Meractiv to produkt wyjątkowy – to nasycony roztwór drogocennych soli z Morza Martwego o lekko oleistej konsystencji. Produkt jest bardzo prosty w użyciu – oleista woda może być używana niemalże jak olejek pielęgnacyjny. Należy jednak pamiętać, że w formie nie rozcieńczonej jest to kosmetyk o bardzo silnym działaniu. Dlatego też rekomenduje się wykonanie testów skórnych przed użyciem kosmetyku, szczególnie jeśli kosmetyk ma być aplikowany na skórę twarzy (przemywanie wacikiem, rekomendujemy roztwór 50/50 lub słabszy). Jeśli następuje zbyt duże przesuszanie skóry lub skóra nie toleruje nie rozcieńczonego koncentratu – wodę z Morza Martwego należy rozcieńczyć wodą mineralną w proporcji 50/50 lub w innej proporcji odpowiadającej indywidualnemu charakterowi skóry. Woda z Morza Martwego jest szczególnie polecana do pielęgnacji skóry przetłuszczającej się oraz zmagającej się z różnegorodzaju problemami (łuszczyca, trądziki, wypryski, grzybice i inne), a także jako doskonały kosmetyk do pielęgnacji stóp (dziłanie przeciwbakteryjne, przeciwdziałający przykremu zapachowi stóp). Skoncentrowaną wodę z Morza Martwego Meractiv stosuje się w formie przemywania i nacierania solanką problematycznych odcinków skóry, w formie kompresów solnych (ciepłych i zimnych), jako dodatek do kąpieli, do wzbogacania kosmetyków oraz do masażu.

UWAGA! Należy uważać, aby koncentrat nie dostał się do oczu, zaś jeśli dostanie się - oczy należy przemyć dużą ilością wody. W razie potrzeby należy skontaktować się z lekarzem .


JAK STOSOWAĆ - PODSTAWOWE ZASADY  

Kąpiele całego ciała: do ciepłej wody w wannie należy dodać 200-500 ml skoncentrowanej wody z Morza Martwego. Jeśli kąpiel ma posiadać właściwości terapeutyczne (walka z łuszczycą, grzybicą, AZS itp) roztwór nie może być słabszy niż 1%, rekomenduje się jednak roztwory silniejsze  2% do 5%.  Aby zapewnić kompleksowe działanie solanki – po kąpieli dobrze jest natrzeć ciało kilkoma / kilkunastoma kroplami skoncentrowanej wody z Morza Martwego i udać się na spoczynek. Jeśli będzie występować efekt nadmiernego przesuszania skóry – na skórę należy nanieść balsam pielęgnacyjny wzbogacony skoncentrowaną wodą z Morza Martwego Meractiv. .

Masaże: skoncentrowana woda z Morza Martwego jest idealnym preparatem do masażu - należy użyć kilka kropli wody i wmasowywać ją w problematyczne miejsca. Masaż najlepiej wykonywać z dodatkiem dobrze wchłaniających się olejków roślinnych np. avokado czy jojoba.

Kompresy solne: zimne kompresy solne z użyciem solanki z Morza Martwego doskonale sprawdzają się w przypadku rehabilitacji pourazowej – zimne kompresy należy nakładać po urazach sportowych na spuchnięte i bolące miejsca. Kompres powinien być uprzednio schłodzony w lodówce lub zamrażarce. Czas każdorazowego nałożenia kompresu ok. 20 min. Gorące kompresy są wyśmienite dla osób cierpiących na reumatyzm i zwyrodnienia stawów - gorący kompres solankowy należy nakładać na bolące miejsca również na ok. 20 minut.

Kąpiele stóp: wlać do miseczki ok. 4-5 litrów gorącej wody (ok. 50-55 st. C), dodać ok. 500 ml równie gorącej skoncentrowanej wody z Morza Martwego, zażywać kąpieli 15-20 min. Solankę można używać wielokrotnie aż do momentu wyraźnego jej zabrudzenia, za każdym razem podgrzewając ją do wymaganej temperatury. Do kąpieli stóp można używać także wyższych stężeń, często poprawia to efekty terapii. Po kąpieli stopy należy przesuszyć jedynie ręcznikiem, nie myć wodą z dodatkiem środków myjących.


WZBOGACANIE KOSMETYKÓW czyli SKOMPONUJ SWÓJ WŁASNY KOSMETYK Z MORZA MARTWEGO!

Solanka z Morza Martwego Meractiv idealnie nadaje się do wzbogacania różnego rodzaju kosmetyków. Poprzez dodanie skoncentrowanej wody z Morza Martwego, a więc minerałów z Morza Martwego do szmponu, kremu czy balsamu - otrzymamy pełnoiwartościowy kosmetyk z Morza Martwego, nie przepłacając przy tym niepotrzebnie. Ta metoda ma zasadnicze zalety - jeśli sami dodamy minerały z Morza Martwego do określonego kosmetyku, to posiadamy 100% gwarancję, że faktycznie się one tam znajdują. Ponadto mamy pewność, że w odpowiedniej ilości. W gotowych, dostępnych na rynku kosmetykach z Morza Martwego - stężenia minerałów z Morza Martwego są czasem bardzo niskie i zakup takich preparatów jest tylko marnowaniem pieniędzy.

PAMIĘTAJMY:

NAJLEPSZE REZULTATY KOSMETYCZNE I TERAPEUTYCZNE UZYSKUJE SIĘ STOSUJĄC WYŁĄCZNIE 100% NATURALNE, NIEPRZETWORZONE PRODUKTY Z MORZA MARTWEGO.