NATURALNE MOKRE BŁOTO Z MORZA MARTWEGO 1 kg

  • szt.
  • Cena brutto: 50,00 zł 40,65 zł

błoto Morze Martwe, błoto z Morza Martwego, minerały z Morza Martwego, naturalne kosmetyki z Morza Martwego

Nazwa produktu: NATURALNE MOKRE BŁOTO Z MORZA MARTWEGO 1 kg
Cena: 50,00zł
Dostępność: Dostępny w sklepie (dostawa do 7 dni robocvzych)
Kraj pochodzenia: Jordania
Zastosowanie: OKŁADY I MASECZKI BŁOTNE
Waga/Pojemność: 1 kg
Producent: MERACTIV
Strona produktu: www.deadsea.pl/nasza_oferta_sol_z_Morza_Martwego.html#mokre

 

 

ORYGINALNE, MOKRE BŁOTO Z  JORDAŃSKIEJ CZĘŚCI MORZA MARTWEGO

BADANIA I CERTYFIKATY: laboratoryjna analiza składu (Jordania), testy dermatologiczne i mikrobiologia - laboratoria w Polsce, certyfikaty pochodzenia (Jordania).

SZCZEGÓLNA REKOMENDACJA: wspomagająco przy terpiach łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, bielactwie, w chorobach reumatycznych (ciepłe i gorące okłady z błota na stawy), w problemach krążenia (błoto może znacząco poprawiać krążenie krwi), przy problemach przetłuszczającej się skóry itp.

Obok typowo terapeutycznych zastosowań błoto jest nieocenione w kosmetyce. Błoto z Morza Martwego stosuje się w problemach z trądzikiem i wypryskami skórnymi. Stosuje się je w formie maseczek i okładów błotnych. W eleganckich i drogich ośrodkach SPA błoto z Morza Martwego, w formie nałożeń na ciało, stosuje się w walce z otyłością i cellulitem.

FORMA ZASTOSOWAŃ: maseczki i okłady błotne wygładzające cerę, okłady błotne o charakterze antycellulitowym, okłady błotne na całe ciało wspomagające likwidację trądzików i problemów skórnych (przywracanie skórze doskonałej kondycji), okłady i maseczki błotne likwidujące problem przetłuszczającej się skóry, maseczki błotne na włosy i skórę głowy o działaniu przeciw przetłuszczającym i przeciwłupieżowym, okłady błotne wspomagające terapie chorób skóry: atopowe zapalenie skóry, grzybice, łuszczycę, ciepłe i gorące okłady błotne o charakterze przeciwreumatycznym. W eleganckich i drogich ośrodkach SPA błoto z Morza Martwego, w formie nałożeń na ciało, stosuje się w walce z otyłością i cellulitem.

SUGERUJEMY, aby czas pierwszych nałożeń błota na skórę był stosunkowo krótki (2-3 minuty) po to, aby zaobserwować zachowanie sie skóry. Pieczenie i zaczerwienienie są reakcją normalną. Z błota nie należy jednak korzystać w przypadku, gdyby pojawiło się bardzo silne pieczenie, bardzo silne zaczerwienienie, szczególnie występujące wraz z opuchlizną. Są to rzadkie przypadki, ale jeśli się pojawią - należy zrezygnować z dalszego stosowania błota.

REKOMENDUJEMY, aby bezpośrednio przed użyciem porcję mokrego błota z Morza Martwego MERACTIV poddać procesowi dodatkowej sterylizacji poprzez umieszczenie go w plastikowym woreczku w gorącej wodzie (ok. 85-100 st. C.) na czas 10-15 min. Sprzedawane przez nas błoto jest sterylizowane, ale z racji, iż nie dodajemy do niego żadnych konserwantów (w trosce o zachowanie jego 100% naturalnego charakteru) po otwarciu mogą z czasem namnażać się bakterie (błoto w odróżnieniu od soli z Morza Martwego zawiera składniki organiczne, które mogą, ale nie muszą, stać się pożywką dla bakterii). Błoto po otwarciu należy przechowywać w chłodnym miejscu, najlepiej lodówce.


WIĘCEJ O PRODUKCIE:

Czarne błoto kosmetyczne z Morza Martwego jest naturalnym szlamem morskim pozyskiwanym  z dna Morza Martwego. Mało kto wie, że dziś, tak jak za czasów Kleopatry i królowej Saby, w Jordanii błoto nadal wydobywane jest ręcznie.

Błoto z Morza Martwego jest mieszanką pierwiastków i minerałów występujących w wodzie Morza Martwego, jak takze składników organicznych, występujących wzdłuż linii brzegowej (zbutwiałe korzonki roślin, listki itp). Połączenie obu tych elementów -  pierwiastków i minerałów występujących w wodzie Morza Martwego oraz składników organicznych - powoduje powstanie niepowtarzalnego środka terapeutyczno-kosmetycznego jakim jest błoto z Morza Martwego.

Błoto posiada konsystencję zbliżoną do mokrej glinki, zapachem zaś przypomina muł rzeczny lub występujący w okolicach jezior.

 

PAMIĘTAJMY:

NAJLEPSZE REZULTATY KOSMETYCZNE I TERAPEUTYCZNE UZYSKUJE SIĘ STOSUJĄC WYŁACZNIE 100% NATURALNE, NIEPRZETWORZONE PRODUKTY Z MORZA MARTWEGO.